CENTRUM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO W NIEMCZYNIE

Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie

Gmina Czarna Białostocka jest obszarem wyjątkowo bogatym pod względem zachowanego dziedzictwa kulturowego. Jest to prawdziwa ostoja artystów ludowych, reprezentujących ginące zawody.Globalizacja i napór masowej produkcji powodują jednak, że istnieje realne niebezpieczeństwo zaniku starych, rękodzielniczych technik i umiejętności.Postanowiliśmy podjąć próbę zachowania i propagowania ginących zawodów w regionie. Stworzyliśmy zatem ofertę, która pozwoli Państwu zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem, twórcami oraz ich pracowniami. Zapraszamy do spotkania z niezwykłymi ludźmi, wytworami ich wyobraźni i pracy rąk.W Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie, w nowo wyremontowanym, przedwojennym budynku szkoły, każdy sam będzie mógł spróbować swych sił podczas różnorakich warsztatów rękodzieła dając upust wyobraźni, talentom oraz spontaniczności.

Proponujemy bogatą ofertę zajęć, skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży, jak też i do osób dorosłych, prowadzonych przez lokalnych twórców ludowych oraz wykwalifikowanych instruktorów rękodzieła.

.Centrum Rękodzieła Ludowego to również doskonałe miejsce na różnego rodzaju plenery.

Posiadamy 15 miejsc noclegowych w 3-osobowych pokojach, przy liczniejszych grupach istnieje możliwość dostawienia dodatkowych łóżek (do 25 osób). Budynek jest dostosowany do pobytu osób niepełnosprawnych

Strona główna CRL

http://crl.czarnabialostocka.pl/

 

Dom Kultury w Czarnej Białostockiej organizuje cykliczne imprezy odbywające się w Centrum Rękodzieła Ludowego :

Plener Sztuk Wszelakich

Ogólnopolski Plener Fotograficzny

Plener Garncarski –  ” W kręgu – ceramiki „

Plener Malarski ” Barwy Niemczyna „

Warsztaty tańca nowczesnego

 

Fot.Andrzej Kudlewski (22)