SLAJDOWISKO KWIECIEŃ 2013 – 27 ROCZNICA KATASTROFY W CZARNOBYLU

CZARNOBYL

 

26 Kwietnia 2013 godz.18.15

Dom Kultury ul.Kościelna 8 /sala ” główna”

Zapraszamy na pokaz multimedialny zdjęć Marka Doleckiego ” Czarnobyl „.

Wystawa towarzysząca będzie prezentacją zdjęć – Pauliny Kudaszewicz i Artura Hościło.

Kilka słów o naszym gościu :

Warszawianin z pochodzenia a białostoczanin z wyboru serca.

Od lat zafascynowany i propagujący piękno, różnorodność kulturową i wyznaniową białostocczyzny. Osobowość niezwykle tolerancyjna, potrafiąca swoim postępowaniem i działalnością twórczą być przykładem – jak można być zjednoczonym, jeśli do osiągnięcia jest cel artystyczny i jednocześnie cieszyć się odmiennością sposobu dojścia do niego. Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi dyplomatycznemu zasługuje na miano ambasadora Podlasia w kraju i zagranicą. Do dziś podtrzymuje kontakty zagraniczne przerodzone w głęboką przyjaźń, nie odmawiając nikomu pomocy również tej wymiernej, czyli materialnej. Lubiany jako pedagog i wychowawca, wprowadza w życie ideał przekazywania wiedzy w najwyżej cenionym modelu, czyli ucznia i mistrza.

 

dolecki fot.R.Mogilewski

 

Jest znanym i cenionym w Polsce i za granicą fotoreporterem oraz autorem zdjęć dokumentalnych. Brał udział w międzynarodowych salonach FIAP w 34 krajach świata.

Od 1974 roku instruktor fotografii, aktualnie nauczyciel fotografii i fotoedytor w Gazecie Współczesnej. W latach 1977-1987 aktywnie uczestniczył w amatorskim ruchu fotograficznym. Związany z Białostockim Towarzystwem Fotograficznym, wielokrotnie zasiadał w jego władzach, będąc prezesem przez kilka kadencji.

 

100-05      100-09   100-07
fot.M.Dolecki

 

Od 1989 roku fotoreporter prasowy. Autor albumów i ilustracji książkowych. Autor wielokrotnie nagradzanego albumu „Święta Góra Grabarka”.

Mimo prymatu technik cyfrowych woli swoją niezawodną Lejkę. Nie używa Internetu.

zródło : fotoklubrp.org