«

»

Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu fotograficznego „Taki pejzaż” im. Henryka Rogozińskiego organizowanego przez Dom Kultury w Czarnej Białostockiej przy współpracy Klubu fotografii Przyrodniczej i Artystycznej „ Pryzmat „

I miejsce – Małgorzata Pawelczyk – Białystok – za zdjęcia pt. ” Przenikanie „Jarosław Jeleński – Bydgoszcz – II miejsce „ Żywoty drzew „Daniel Ejsymont – Ostrołęka – III miejsce „ Przemijanie „

 

Czarna Białostocka, 9 luty 2018
Protokół z posiedzenia jury VI edycji konkursu fotograficznego
„Taki pejzaż” im. Henryka Rogozińskiego, organizowanego przez Dom Kultury w Czarnej Białostockiej przy współpracy Klubu fotografii Przyrodniczej i Artystycznej „ Pryzmat „
Jury w składzie:
Przewodniczący: Andrzej Kudlewski – Związek Polskich Fotografów Przyrody ZPFP –Okręg Mazowiecki , Klub Fotograficzny „ Pryzmat” w Czarnej Białostockiej .
Członek: Grzegorz Wilczewski Agencja Fotograficzna „Forum”, Klub Fotograficzny „Pryzmat” w Czarnej Białostockiej.
Członek: Edward Kudlewski Klub Fotograficzny „Pryzmat” w Czarnej Białostockiej
Członek: Gabriel Herbuś Klub Fotograficzny „Pryzmat” w Czarnej Białostockiej.
Członek: Mateusz Banel Klub Fotograficzny „Pryzmat” w Czarnej Białostockiej .
W dniu 9 lutego 2018 r. Jury dokonało przeglądu 225 prac nadesłanych na konkurs przez 78 autorów i postanowiło przyznac:
Małgorzata Pawelczyk – Białystok – I miejsce „ Przenikanie”
Jarosław Jeleński – Bydgoszcz –II miejsce „ Żywoty drzew „
Daniel Ejsymont – Ostrołęka – III miejsce „ Przemijanie „
Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 62 prace32 autorów:
Marek Hasso -Agopsowicz – Olsztyn
Bogdan Białczak –Nowa wieś
Jakub Witos – Zakopane
Wojciech Smółkowski – Wyszków
Adam Baliczek – Białystok
Patryk Morzonek – Miechów
Piotr Buczek – LublinJarosław Jeleński – Bydgoszcz
Sławomir Wilczyński – Studzianki
Beata Wilczyńska – Studzianki
Katarzyna Preuss – Poznań
Marek Kojro – Olsztyn
Jacek Dryglewski – Biała Podlaska
Andrzej Męczkowski – Wysokie Mazowieckie
Jan Olchówka – Giżycko
Joanna Sawicka – Białystok
Sylwia Larkiewicz – Ostrołęka
Renata Kniefel – Olsztyn
Damian Grodowski – Ludwikowice Kłodzkie
Zdzisław Barut – Krosno
Bożena Zdanowicz – Białystok
Bartłomiej Bara – Robczyce
Magdalena Właszek – Wasilków
Marta Krawczyk –Świdnik
Anna Mierzejewska-Miziołek – Wyszków
Paweł Ruda – Prudnik
Piotr Jaruga – Lublin
Krzysztof Kadziewicz – Białystok
Małgorzata Maszkiewicz – Szklarska Poręba
Małgorzata Chomont – Warszawa
Marek Jóżków – Koszalin
Wojciech Domagała – Kielce
Bartłomiej Kończak – Koło
Jury podkreśla wysoki poziom prac nadesłanych na konkurs. Większość z nich była zainspirowana twórczością Henryka Rogozińskiego.
Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się 17 marca 2018 o godz.17-siedemnastej w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej