«

»

Sukcesy w VI Szachowych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego

18 listopada w Starej Ruskołęce k. Ostrowii Mazowieckiej odbyły się VI Szachowe Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego. Wzięło w nim udział ponad 120 szachistów z całego regionu północno – wschodniego, w tym trójka szachistów z naszego miasta. W trakcie kilkugodzinnych zmagań przy szachownicach (każdy z zawodników odegrał 7 partii) wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony. „Urwali” punkty mocniejszym zawodnikom i ostatecznie zajęli wysokie miejsca w górnej części tabeli turniejowej.

W kategorii „senior” Hubert Gryszko zdobył 4,5 pkt. (wygrał 4 partie, 1 zremisował) i ostatecznie zajął 9. miejsce. W tej samej kategorii Marek Babicz z 3,5 pkt. zajął 14. miejsce. Znakomity turniej rozegrał Filip Sawośko, który w kategorii „junior do lat 16” zdobył również 3,5 pkt. i zdobył 3 miejsce. Na co dzień wszyscy trenują pod okiem instruktora Grzegorza Wilczewskiego w naszym Domu Kultury, który był organizatorem wyjazdu.