Trio Akord

Trio powstało w 2006r, a tworzą je Ela, Zbyszek i Wiesiek. Zespół nasz działa przy Domu Kultury w Czarnej Białostockiej. Gramy różnego rodzaju muzykę rozrywkową a także melodie ludowe Podlasia, Kurpi i innych regionów które opracowujemy sami.

W swoim dorobku mamy siedem nagranych płyt:

Na pierwszych trzech znajdują się melodie typowo akordeonowe jak walce francuskie, polki. Są też melodie ludowe z naszego regionu a także frywolne piosenki dawno już zapomniane, które teraz chcemy odświeżyć i przypomnieć.

 

W lipcu 2012r nagraliśmy naszą czwartą płytę o jakże bliskim nam tytule „MOJE PODLASIE”. Na tym krążku znajdują się ludowe utwory Podlasia w nowych, rozrywkowych aranżacjach, które to opracowujemy sami.  W 2015 roku zmierzyliśmy się z repertuarem okresu międzywojennego czego owocem jest nasza piąta płyta.pt. „POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”. W repertuarze mamy też pieśni religijne, które  umieściliśmy na płycie „Być bliżej Ciebie chcę”. Ostatni siódmy krążek to „Szlagiery minionej ery”- piosenki lat 60-70 ubiegłego wieku. 

Trochę o naszych najważniejszych sukcesach:

– I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Kurpiowskiej   w Nowogrodzie 2008r i 2010r

– udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Seniorów

   „ARS 2008” i 2010 w Bydgoszczy  .

– I nagroda na X Międzynarodowym Konkursie Muzyki Rozrywkowej i Popularnej W Giżycku w 2010r.

W roku 2010 byliśmy południowej części Francji (Burgundia) na 10 – cio dniowych koncertach podczas imprezy “Les Colporteurs”. Graliśmy wspólnie z francuskimi muzykami francuskie i polskie melodie.

Występowaliśmy w Sali Kongresowej w Warszawie na Ogólnopolskim Zjedzie Kółek i Organizacji Rolniczych. W stolicy gościliśmy kilkakrotnie podczas imprez promujących Podlasie. Można nas było posłuchać i zobaczyć w wielu miejscach północno –wschodniego rejonu naszego kraju.

TVP Białystok nakręciła o nas reportaż do cyklicznego programu pt. „Konik”. Jest to program o pasjach i zainteresowaniach  ludzi „pozytywnie zakręconych”.